19 Kasım 2012 Pazartesi

SEVGİLİ MERVE KAYHAN'IN AMNKLET / RÖPORTAJIMA VERDİĞİ CEVAPLAR:))


*Nasıl bir hamilelik geçirdiniz? Hamile iken kaç kilo aldınız, kilolarınızı nasıl verdiniz?
Hem güzel hem de çok zor bir hamilelik geçirdim. Hamileliğimin 4. Ayından itibaren evdeydim rahattım fakat hamileliğimde oluşan kasık fıtığı sebebi ile ağrılı günlerim oldu.
Hamileliğimde 4,5 kilo aldım doğumdan sonra 8-9 kg civarında zayıflamış buldum kendimi J
*Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?
Sezeryan doğum ve fıtık ameliyatını birarada yapmak zorunda kaldığım için yaklaşık doğumdan 1,5-2 saat sonra kavuştum yavruma. Hayatımda yaşadığım ve yaşayabileceğim en mükemmel duyguydu.
*Bebeğiniz şimdi kaç yaşında?
Kızım Alya Cemre şuanda 8 aylık.
*Yaşamınız çocuğunuzdan sonra nasıl değişti?
Çocuklu yaşamı kızımla birlikte öğrenmeye başladık.  Artık hareket etmeden ya da eve herhangi bir nesne almadan önce kızıma uygunluğunu hesaba katıp alır oldum.
*Çocuğunuzla ile 1 gününüz nasıl geçiyor?
Yoğun J Sabah kalktığım anda tempo başlıyor, ek gıda döneminde olduğumuz için kızıma uygun yemekler yapmaya çalışıyorum. Bir yandan da hala anne sütü alan bir bebek olduğu için sanırım akşama kadar küçük hanımın karnını doyurup onunla oyunlar oynayarak geçiyor zaman.
*Anne olmak sizi nasıl değiştirdi?
İlk başta sorumluluklarım değişti. Ben anne olana kadar hayatımı  yaşamak,gezmek,heyecan gibi duygulara çok düşkündüm. Fakat anne olduktan sonra kızımla yapabileceğim faaliyetlere yöneldim. Parkları ve AVM lerde varolan algıda seçicilikten benim daha önce görmediğim bebek bakım odalarını kızımdan sonra keşfettim.
*Kendiniz nasıl bir anne olarak görüyorsunuz? Korumacı mı, rahat mı?
Rahat bir anneyim. Kasmıyorum. Benim için önemli olan kızımın mutluluğu. Öyle saati saatine kurallar çerçevesinde büyütmek istemiyorum kızımı. 
*Anne olduktan sonra işinize devam ettiniz mi? Devam ettiyseniz zor oldu mu sizin için?
Hamileliğimde sağlık problemleri sebebiyle işimden istifa etmek zorunda kaldım. Kızım 8 aylık oldu henüz başlamadım. Fakat 1-2 ay içerisinde tekrar çalışmaya başlayacağım. Çalışan annelerin bebekleriyle iletişiminin daha iyi olduğu kanaatindeyim.
*Bloğunuzda annelik yazıları yazmak mı sizi mutlu ediyor?
Etmez mi J Tüm dünyaya kızımdan bahsetmek istiyorum. Sürekli konuşmalarım kızımda bağlanıyor . Anlata anlata doyamayacağım sanırım hiçbir zaman.
*Bebek ürünleri satın alırken ne gibi noktalara dikkat ediyorsunuz?
Bebeklere uygun üretilmiş olması en önemli nokta. Yatağı antialerjik olmalı,kıyafetleri organik kumaş olmalı, kremleri paraben vb. zararlı maddeler içermemeli,beslenme maddeleri şeker  ve tuz içermemeli,taşıma gereçleri güvenliği ön planda tutmalı kullanımı kolay olmalı vb..
*Evde beslenme ve sağlık konularındaki tutumunuz nasıl? Özellikle çocuğunuzu beslenmesiyle ilgili konularda özel bir yaklaşımınız var mı?
Ben şeker ve tuz olmadığı sürece tüm besinleri tattırmadan yanayım ki öyle yaptım. Şimdi maşallah kızım hiç yemek ayırt etmiyor. Ne hazırlarsam afiyetle yiyor. İştahlı bir bebek zaten.
*Bebeğinize anne sütü verebildiniz mi? Ne kadar süre verdiniz?
Hala sık sık anne sütü alıyor kızım. Günde en geç 2-3 saatte bir. Ek gıda almasına rağmen emmek istiyor , bende her istediğinde emziriyorum.

Merve KAYHAN

TEŞEKKÜRLER:))
Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0