3 Kasım 2012 Cumartesi

IKEA oyuncakları çocukları okutacak

        
IKEA mağazalarındaki yumuşak oyuncaklar milyonlarca çocuğun eğitimine katkı sağlamak üzere sahiplerini bekliyor

 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında, IKEA Türkiye mağazalarından satın alınan her yumuşak oyuncak, UNICEF ve Save The Children’ın dünya çapında oluşturduğu eğitim kampanyasına 2 Türk Lirası olarak yansıyacak.
Çoğunluk için daha iyi günlük yaşam vizyonuyla, güzel tasarımlı, kullanışlı ve kaliteli binlerce çeşit mobilya ve ev aksesuarını düşük fiyatlarla tüketicilerle buluşturan IKEA Türkiye, bu sene de UNICEF ile Save The Children’ın tüm dünyada yürüttüğü eğitim kampanyasına destek veriyor.
1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında IKEA mağazalarından satın alınan her yumuşak oyuncak için, UNICEF ve Save The Children’ın dünya çapında gerçekleştirdiği eğitim kampanyasına 2 Türk Lirası aktarılacak.
IKEA Türkiye, bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek UNICEF kampanyası çerçevesinde son iki yılda yaklaşık 200.000 adet oyuncak ve 30.000 adet çoçuk menüsü satışı gerçekleştirerek toplamda 500.000 TL’ye yakın UNICEF’e bağışta bulunmuştur.
2013’ü karşılarken çocuklarınız için alacağınız IKEA’nın yumuşak oyuncakları, dünyada ihtiyaç sahibi binlerce çocuğa da hediye olacak. 
IKEA Türkiye ve UNICEF Türkiye’den ikinci kampanya
IKEA Türkiye, Türkiye UNICEF ile bu dönem içerisinde ayrı bir işbirliğine gidiyor. 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında, Türkiye’deki  5  IKEA mağazasında kurulan UNICEF stantlarında IKEA’nın ürün gamı dışındaki UNICEF ürünlerinin satışı gerçekleştirecek. Bu satışlardan elde edilen gelir de Türkiye’deki çocukların anaokulu eğitimine bağışlanacak.
Siz de IKEA’ya uğrayın, çocuklarımızın eğitimine siz de destek olun.
KUTU 1
Save the Children hakkında...
Daha iyi eğitim, sağlık ve ekonomik koşulların yanı sıra doğal afetler, savaş ve diğer çatışmalarda yardıma muhtaç çocukların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla 1919 yılında, İngiltere’de kurulan Save The Children uluslararası aktif bir sivil toplum örgütüdür. Dünyada 120’den fazla yerel ortağı bulunan örgüt, Birleşmiş Milletler’in Çocuk Hakları Bildirgesi’ne uygun olarak çocukların daha geniş haklara sahip olmasını hedefleyen politikaları destekler; ırk, dil, din ayrımı yapmaksızın, yoksulluk, açlık, cehalet ve hastalık yüzünden yardım bekleyen milyonlarca çocuğu hükümetler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla ortak olarak koruma ve kurtarmayı amaçlar.
Save The Children ve UNICEF’in eğitim kampanyasının başladığı 2003 yılından bu yana dünyada yaklaşık 35,2 milyon Euro, beş ayrı eğitim programına aktarıldı. Eğitimden yoksun kalmış 8 milyon çocuğa da okuma imkânı sağlandı.
KUTU 2
UNICEF Türkiye hakkında...
Türkiye, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, çocuk haklarını desteklemek ve bireylerden ve özel sektörden fon toplamak için bir UNICEF Milli Komitesi’nin yanında bir de çocuk refahıyla ilgili kilit alanlarda işbirliği program uygulayan bir Ülke Ofisi’nin bir arada bulunduğu tek ülkedir. UNICEF Türkiye aralarında Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nün de bulunduğu çok sayıda bakanlık ve devlet kurumu ile birlikte oluşturduğu beş yıllık ülke programları çerçevesinde çalışır.
UNICEF Ülke Ofisi 2011-2015 programının vurgusu; çocuk yoksulluğu, okul öncesi eğitim ve 14-18 yaş grubundaki çocukların (ortaöğretime devam edenler ve etmeyenler) ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kitlesel projeler oluşturmaktır. Çalışmalar “Farklılıkların Azaltılması, Sosyal İçerme ve Koruma” ile “Gençlerin Güçlendirilmesi ve Koruma” ana başlıklarında toplanmaktadır.
UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nin amacı, Türk ve dünya çocuklarının ihtiyaçları ile ilgili kamuoyu bilinci oluşturmak ve devlet kuruluşları, sivil toplum örgütleri, özel sektör, meslek örgütleri, gönüllü kişi ve gruplarla işbirliği yaparak UNICEF'in çocukların sağlığı, eğitimi, korunması ve çocuk hakları konularında yaptığı çalışmalara yardım etmektir.
Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0