20 Şubat 2012 Pazartesi

TAZE BABALARA ÖNERİLER:

Her ne kadar aileye yeni katılan bir bebeğin sorumluluğu ağırlıklı olarak annenin üzerinde olsa da ,gerçekten bebek bakımı sadec anneyi ilgilendiren bir konu değildir.Gerekannenin bu zorlayıcı dönemi en sıkıntısız şekilde atlatması,gerek bebeğin sağlıklı gelişiminin garantiye alınması açısından babanın desteği eşsiz önem taşır. Erkeklerin yaşamlarındaki en önemli ve en zevkli görevi yerine getirirken dışlanmaları ya da kendilerini geri çekmeleri büyük hata olacaktır. Bir erkeğein çocuğuyla ilgilenmesi ve eşine destek olması taktir edilecek bir durumdur.Taze babalara rehberlik edebilecek pratik önerilerden bazıları;

*İşler zor gelmeye başlayınca ara verin. Bazen dünyanın sizi çıldırttığı anlar olabilir.O anada herşeyi bırakın, dışarı çıkın, bir derin nefes alın, gexzin ve tekrar eve dönün.
*Önceliği ailenize tanıyın.hayatınızda geriye baktığınıuzda daha fazla çalışmadığınız için hayıflanmazsınız ama bebeğiniz ile daha az zaman geçirdiğiniz içinb üzülebilirsiniz.
Onunla yerde yuvarlananın, uyurken onu syretmenin, hiçbir şey yapmadan etfrafında gezinmenin mutluluğunu yaşayın.
*Bol bol oynayın. Bebekler ile oyun oynamak kadar rahatlatıcı bir aktivite yoktur.Onların güvenini kazanmak ayrı bir mutluluktur.
*Bebeğinizn kolay taşınabilir olmasının rahatlığını yaşayın.Bebeğinizi yanınızda tşımaktan korkmayın.Onu her yere götürebilirisiniz.Dış uyaranlar bebekler için iyidir. Bebekler sandığınıdan çok daha iyi yol arkadaşı olurlar.
*Bir gün için çok fazla plan yapmayın.Bebeklerle herşey daha uzuzn sürer.
*Bebeğinizle ilgili bir sağlık sorunu olduğunu düşünüyorsanız doktorunu arayabilrisiniz.Aama paniklemeyin. Bebekler göründüklerinden daha güçlüdürler.
*Yeni bab olmuş diğer kişilerle konuşun. Onların tecrübelerini dinleyin.
*Kendinize dikkat edin.Araba kullanmanıza, beslenmenize özen gösterin.Tehlike içeren hareketlerden kaçının.Bebeğinizin uzun bir süre size ihityacı olacak. Sağlıklı ve neşeli bir baba bebeğinize vereceğiniz en buyuk hediyedir.
*Eşinize karşı sabırlı, destekleyici ve anlayışlı olun. Doğum yapmak güç iştir; doğumdan sonra da hormonlar inip çıkar. Eşinizn sizin zamanınıza ve i,lginize ihtiyacı vardır.
*İç güdülerinize güvenin.Başkalarının önerilerini dinleyin, tecrübelerinden öğrenin ama çocuğunux konusunda en büyük otoritenin kendiniz olduğunu unutmayın. Hiç kimse bebeğinizi ve eşinizi sizin kadar tanıyamaz.


Evde geçirdiğiniz tüm gün hiç bitmeyecekmiş gibi gelir.Bebekler günün büyük kımında uyur. Siz bebeğinizn bu uyku vakitleri, ruti olarak yaptığınız işler için kullanmak zorundasınız. Ancak, bebekler bir uyuyup bir uyanırlar ve kendi isteklerine göre beslenirler.Bebeğinzin bu beslenme , bez değiştirme ve uyuma döngüsü bitmeyecek gibi gelebilir.İLk günlerde kendinzi halsiz hissetmeniz de büyük b
Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0