19 Şubat 2013 Salı

EMZİRME KAMPIM:)))))

Eğer sütünüzün bebeğinize yetmediğini düşünüyosanız, bebeğin düşük kilo ağırlıklı veya prematüre ise önce dr.ile konuşarak kendinizi Emzirme kampına alabilirsiniz.
 Bunun ne kadar etkili olduğunu ben de bizzat yaşayarak deneyimledim. Şöyle ki; oğlum prematüre doğmuş ve benim kaygılarım o kadar yüksekdi ki,, bu da sütümü etkilemişti.Sütüm bir türlü düzene giremedi. Ben de oğlumun dr. ile konuşarak 3 günlük emzirme kampına aldım oğlumu ve kendimi.Doktorumuz ilkten anlamasa da fikri çok beğendi.Öncesinde oğlumu dr.umuz tartı ve 3 gün sonrasında görüşmek üzere randevulaştık.
Bu 3 günlük emzirme kampı süresince sadece oğlumu emzirdim , yemek yedim ve uyudum. Enerjimi ve beynimi sadece bu işe konsantre ettim. Bu kamp sonunda sütümün arttacağına kesinlikle inandım ve öylede oldu. emzirirken kafamda olan tüm kuralları geride bıraktım ve içimden geldiği gibi emzirdim, emzirdim ve emzirdim. Sağolsun annem ve eşim bana çok destek oldu. yataktan kalkmadım desem yeridir.
Ve sonunda istediğim oldu. Altuğ ilk defa hiç mama almadan 3 gün sonunda 85 gr almıştı. Bu da bizim için çok büyük bir başarı oldu. Benim endişelerim ve korkularımın çoğundan kurtuldum.3 muhteşem gün sonunda Emzirme sorunumun kilit noktası kırıldı.
Burada önemli olan bu kampın bebeğiniz doğduktan sonra ki ilk 3 ay içinde yapılması. Çünkü anne sütü ilk 3 ay içinde bebeğin ihtiyacı kadar oluyor, ondan sonra anne emdikçe süt devamlılığı sağlanmış oluyor. Biz ise bu kampı Altuğ sanırım 5 haftalıkken yaptık. O döneme kadar anne sütü ve mama ağırlıklıydı. Kamptan sonra en önemlisi benim endişelerim azalarak günde tek öğün mama ile devam ediyor, 1 ay sonrasında sadece anne sütüyle devam ettik. 9 ay emerek 15 ay ise sağarak anne sütü aldı , Altuğ...

Fotoğrafım

Bu konu hakkında Eren'in bloğundaki yazıyı okuyunca aklıma geldi. Tüm bana danışan annelere bunu tavsiye ediyordum ama Eren'inki gibi yazmamıştım.
Sizin de emzirme sıkıntınız varsa Eren'in bloğunda bu aralar yazı dizisi şeklinde devan eden Tomris'in Emzirme Serüvenini mutlaka takip edin. Tomris basamak basamak Emzirme Kampını anlatmış. Yapmanız gereken sadece burayı tıklamak:))

Herkese bol sütlü, mutlu günler diliyorum:))

Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0