8 Eylül 2013 Pazar

Annelerin ise başladıkları zaman nasıl bir emzirme ve süt sağma temposu izlemeleri saglikli olur?Anneler doğum izinleri bitmeden çalıştıkları yere gidip, nerede emzireceklerine, sağdıkları sütü nerede bekleteceklerini, buzdolabı var mı gibi ortamı kontrol etmelerini öneririm. İlk işe gittiğinde anneler genelde gergin oluyor. O gerginlikte iş yerinde hazır olmadıkları bir ufak sıkıntı anneleri daha fazla üzebilir. Önceden ortamı bilip, tedbirli olmak yararlı olacaktır.

İşe başladıkları ilk günden itibaren bebeklerini evden çıkmadan önce hemen emzirsinler. Ya
Yaklaşık saat 07: 30 gibi dersek işe gittiklerinde en geç 12: 00 gibi sağmalarını söyleyebilirim. Mümkünse 11: 00- 13: 00- 16: 00 gibi sağsalar yani bebeklerinin günlük ritmi gibi 3 saatte bir süper olur, ama çoğu iş yerinde bu mümkün olmayacaktır. O zaman bir öğlen arasında bir de öğleden sonra 12: 00- 16: 00 gibi sağmaları çok işe yarayacaktır.

 Evdeki bebeği bakan kişiye annenin eve geliş saatine yakın bebeği beslemesinler. Anne eve geldiğinde direkt bebeğiyle koklaşıp, hemencik emzirsin. İlk günlerde bu anlar muhteşem oluyor. Anneler lütfen üzülmesinler bebekleriniz bu düzene de kısa sürede uyum sağlayacaklardır.


Sizin emzirme düzeniniz nasıl oldu, işe başladığınız da?
Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0