15 Temmuz 2013 Pazartesi

TATİL İÇİN NELER YANIMIZDA OLMALI?

Tatile giderken yanımızda neler getireceğimize önceden karar vermek, liste yapmak benim her zaman çok işime yaramıştı. benim Altuğ için yanımda getirmek için hazırladığım listem;
-Hafif katlanabilir puset (Şu an da 3.5 yaşında olmasına rağmen en çok kullandığımız malzememiz tatilde..)
-Bebekler için wraplar
-Tatil için doktorumuzun bize yanımızda getirmemiz için gerekenler listesindeki tüm malzemeler.. Bunların için de parasetamol, allerji şurubu, yanık kremi, böcek sokmaları için merhem gibi ilaç isimlerimiz .. Sizde doktorunuza tatile gitmeden önce danışabilir kendi listenizi hazırlayabilirsiniz.
-Oyuncak , kitap, boya kalemleri, puzzle.( biz bu sene yanımızda dozer ve kamyonlarımız  getirdik. Çocuğunuzun en sevdikleri.,)
-Tatile nereye gideceğiniz, nerede kalacağınız çok önemli. Bu da yanınızda getireceklerinizi belirlemenizi sağlayacaktır.Uyurken kullandığı yastığı, uyku arkadaşı ve yaen sevdiği masal kitabı..
-Deniz kenarında kullanacağı kolluk  veya simit
Kumla oynaması için kova, kürek
-Güneşten korumak için şapka
-Mayo
-Havlu
-Güneş kremi
-Islak mendiller
-Bez kullanıyorsa yeteri kadar bebek bezi, bez kullanmıyorsa yatak koruyucusu
-Tek kullanımlık alt açma bezleri
-Pişik kremi, nemlendirici
-Seyahat lazımlığı ve poşeti
-Banyo havlusu
-Eğer bebeğiniz için küvet kullanıyorsanız şişme bebek küvetlerinden temin edebilirsiniz.
-Tarak, makas, törpü
-Suluk, kaşık, çatal ve tabağı
-Bebek ise blender, sterilizatör .. Ama bazı bebek dostu tatil köylerinde bunların hepsi var. Önceden gideceğiniz  yerle bunu konuşabilir ona göre yanınızda getirirsiniz.
-Eğer arabayla gidecekseniz;araç için katlanabilir güneş storu,çocuk müziklerinden oluşan cd, ıpad,çocuk için atıştırmalıklar, su, ıslak mendil.
-Uçakla tatile gidiyorsanız;mümkünse tuvalete yakın yerleri tercih edin, kalkış ve inişlerden bebeğinizi basınçtan etkilenmemesi için emzik veya biberonu yanınızda bulundurun.
-Emziren bir anne iseniz;
pompa ve apartaları,göğüs pedleri, soğuk/sıcak kompres pedleriniz,emzirme t-shirtlleri, emzirme önlüğü, wraplarınız, emzirme sütyenleriniz, süt saklama poşetleri, termal çanta işinize yarayacaktır.

-
Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0