28 Ekim 2013 Pazartesi

Hem eğlendiren hem eğiten çocuk oyunu; “Odada Dört Mevsim”

 
Vivaldi’ nin efsanevi ‘Dört Mevsim’ i ile teknoloji ve sanatı buluşturan keyifli çocuk oyunu “Odada Dört Mevsim”, Kasım ayı itibariyle her Cumartesi ve Pazar günleri BKM’ de sanatseverler ile buluşuyor.
BKM ve İMAJ ortak kuruluşu olan Kelebek Yapım’ ın sahneye koyduğu “Odada Dört Mevsim” isimli müzikli çocuk oyunu, Kasım ayı itibariyle her Cumartesi ve Pazar günleri BKM’ de minik sanatseverler için perdesini açıyor.
 


 
 
Sektördeki boşluğu doldurarak,  çocuk ve sanatı buluşturan, yaratıcı, özgün, eğlenceli ve sürprizlerle dolu uluslararası kalitede projeler üreten Kelebek Yapım, sanatın her dalının çocukların zengin hayal dünyasında yer bulmasını sağlıyor.  Çocuk klasikleriyle tanınan Neşe Türkeş’in yazdığı ve Okan Yahşi’nin yönettiği “Odada Dört Mevsim” ile bir odanın içine Vivaldi’nin dört mevsimini sığdıran oyun, çocukların keşfedilmeye hazır, büyülü dünyalarının kapısını açıyor.
Odasında nasıl vakit geçireceğini bilmeden sıkılan Bora’nın, yardımına koşan bilge sinek Bay Cızbız ile arasında geçen hikayeleri konu alan “Odada Dört Mevsim”, Vivaldi’nin eşsiz müzikleriyle miniklerin hem gözlerine hem de kulaklarına hitap ederek büyük ilgi çekiyor. Müziklerinin yanı sıra, danslar ve görsel efektlerle hayal gücünü sınırsız kılan oyun, çocuklar için keyifli bir proje ortaya koymak için ise konularında uzman bir ekiple çalışıyor. Teknoloji, müzik ve sanatın bir arada sunulduğu “Odada Dört Mevsim” ile Kelebek Yapım, minik sanatseverlere 45 dakika boyunca keyifli vakit geçirecekleri bir tiyatro sunuyor.
Etkinliğin biletleri Biletix ve BKM gişesinde!
 
Kasım Ayı Programı:

  • 2 Kasım Cumartesi saat: 13:00
  • 3 Kasım Pazar saat: 13:00
  • 9 Kasım Cumartesi saat: 13:00
  • 10 Kasım Pazar saat: 13:00 
  • 16 Kasım Cumartesi saat: 13:00
  • 17 Kasım Pazar saat: 13:00
  • 23 Kasım Cumartesi saat: 13:00
  • 24 Kasım Pazar saat: 13:00
  • 30 Kasım Cumartesi saat: 13:00


Oyunun Künyesi:

YAZAN:             NEŞE TÜRKEŞ
YÖNETEN:         OKAN YAHŞİ
DEKOR&IŞIK:    CEM YILMAZER
MÜZİK DÜZENLEME:     ÖZER ATİK
KOSTÜM:          ELİF ECE ER
KOREOGRAFİ:  GÖKÇE SÖNMEMİŞ
ANİMASYON:    FIRAT GÜNDOĞDU                      
Share this post

0 yorum

 

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Blog Arşivi

Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebek Beslenmesi Hakkında Her Şey

Blogger Anneler

© Bebegim Geliyor
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0